• База знань
  • /
  • Блог
  • /
  • Wiki
  • /
  • ONLINE CHAT
+380 (44) 364 05 71

FREEHOST.WIKI

Делегування домену, що це?

Стаття також доступна російською (перейти до перегляду).

Делегування домену – це передача третій стороні повного чи часткового контролю над доменною зоною. Технічно делегування здійснюється за допомогою вказівки адреси DNS-сервера третьої сторони, яка відповідатиме за підтримку переданої їй доменною зоною та визначатиме її інформаційний вміст.

Фактично делегування домену означає його приєднання до сервера. Купуючи хостинг у компанії хостера, ви отримуєте місце на сервері та список DNS серверів, на які потрібно делегувати доменне ім'я.

Як відбувається делегування домену?

Щоб делегувати домен, потрібно кілька DNS-серверів. Як правило, один буде основним, і один-два необхідні як вторинні. Оптимальний варіант — використовувати сервер одного оператора, це дозволяє зручніше керувати доменом через його панель управління. Після того як провайдер хостингу надав DNS серверу необхідність виконувати такі дії для делегування доменного імені:

  • авторизуватись у панелі віддаленого адміністрування Вашим доменом. Вона доступна на сайті компанії-реєстратора;
  • вибрати домен, який Ви плануєте делегувати;
  • очистити неактуальні поля із DNS-серверами, які використовувалися раніше;
  • внести актуальну інформацію про сервери, які Ви вибрали для делегування.

Делегування займає від кількох годин до кількох діб і залежить від частоти оновлення DNS-кешу інтернет-провайдерів по всьому світу.

Що означає зняти домен із делегування?

Зняття домену з делегування означає припинення його обслуговування вказаним DNS-сервером. Ініціювати процес зняття може або власник веб-ресурсу, або компанія-хостер.

Реєстратор може зняти домен з делегування у разі порушення умов договору або при надходженні обґрунтованих скарг третіх осіб на домен.

Власник домену має право самостійно припинити делегування домену. Для цього необхідно видалити всі DNS сервери домену, а в деяких панелях управління є спеціальна функція "Призупинити делегування домену".

Розділення може бути плановим і терміновим:

  • планове здійснюється відповідно до стандартних правил після закінчення терміну реєстрації домену, його непродовження та з інших причин.
  • термінове розподілення проводиться за ініціативи власника або реєстратора. Також сюди входить примусове розподілення через скарги користувачів на домен.

Чи можна делегувати домен хостинг-провайдеру?

Хостинг веб-ресурсу та хостинг DNS-серверу — різні послуги, які найчастіше надаються хостером у рамках одного пакету послуг.

Однак, домен не обов'язково делегувати компанії-хостеру. Ви можете вказати IP-адресу Вашого провайдеру і, наприклад, запис MX для роботи пошти. Але таке рішення досить незручне: для створення нового субдомену Вам щоразу доведеться заходити в адміністративну панель реєстратора, а не використовувати загальну панель хостингу, яка набагато зручніша.

Чи можна частково делегувати записи домену?

Часткове делегування передбачає використання будь-якого субдомену окремого DNS серверу. Наприклад, вказуючи для test.domain.com DNS-сервера інших операторів, ви передаєте їм повноваження керувати цим субдоменом.

У цій ситуації повне керування доменним ім'ям буде доступним в основному обліковому записі, а на субдомені з'явиться можливість налаштувати окремо такі записи DNS як: MX, IN A, CNAME, TXT і т.п.

Часткове делегування зручне тим, що новий ресурс може розташовуватися на іншому сервері та адмініструватися окремим адміністратором.

Як бачите делегувати домен іншому оператору не складно завдяки наявності панелі керування доменом.

 

FREEhost.UA є сертифікованим реєстратором доменів в українських та міжнародних зонах. Управління доменом здійснюється через зручну панель керування. Замовлення доменне ім'я в нашій компанії Ви також можете безкоштовно створити одну електронну скриньку на домені.

Перевірити доступність домену

ІНШІ СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ

Дякуємо, що обираєте FREEhost.UA