• База знань
 • /
 • Блог
 • /
 • Wiki
 • /
 • ONLINE CHAT
+380 (44) 364 05 71

FREEHOST.WIKI

Що таке субдомен?

Стаття також доступна російською (перейти до перегляду).

Субдомен (піддомен) – це домен, який є частиною домену вищого рівня. Найчастіше він відноситься до 3 або 4 рівня. Його ім'я включає назву сайту і його власне ім'я. Наприклад, у випадку з сайтом freehost.com.ua субдомен буде виглядати так: subdomain.freehost.com.ua. Дізнавшись, що таке піддомен (субдомен), потрібно докладніше розібратися в можливостях його застосування, про що далі і поговоримо.

Можливості застосування субдомену сайту

Найбільше використовують субдомени великі портали, які здійснюють розгалуження основного доменного імені сайту за рахунок застосування піддоменів. Справа в тому, що на таких проєктах є безліч великих розділів, які для більшої зручності виділяють в окремі сайти (див. " Що таке сайт? "). Це часто практикується в інтернет-магазинах, де кожен із розділів можна розглядати як окремий проєкт. Як наслідок, у результатах пошуку кожен із них розташовується на окремому піддоміні: при переході по одному з посилань ми потрапляємо на відповідний розділ, де можна швидко підібрати всі необхідні товари. Ця адреса відноситься до домену 4 рівня.

Переваги поділу ресурсу на піддомени:

 • Спрощується керування великим сайтом. Таким чином, вдається розділити зони відповідальності серед робочого персоналу та керівництва. Кожна команда відповідає за певну категорію товарів;
 • Ви отримуєте у своє розпорядження безкоштовний майданчик, на якому можна перевірити софт і двигун перед створенням субдомену основного розділу. Встановивши на піддомені новий двигун можна виявити всі його плюси та мінуси, при цьому не перериваючи роботу основного сайту і не завдаючи ніяких незручностей його відвідувачам. Вам не доведеться поспішати, що дозволяє налаштувати двигун під потреби свого сайту і вже потім, будучи у всьому впевненим, перенести його на основний домен. Крім того, під час перенесення ресурс зберігає свою працездатність та продовжує нести прибуток;
 • Субдомен – це окремий сайт, на якому можна розмістити форум чи технічну підтримку, відокремивши їх від основного проєкту. Це найчастіше явище для тематичних ресурсів;
 • На піддоменах можна вивести розділи, які необхідно закрити від індексації;
 • Окремо можна винести мобільну версію сайту або відокремити підрозділи, доступні іншою мовою;
 • Для спрощення просування проєкту, який прагне зайняти свою нішу у різних містах. Справа в тому, що легше просувати 10 сайтів у різних регіонах, аніж один великий проєкт по всій країні. Але тут потрібно враховувати, що пошукова система Google не видає за одним запитом кореневий сайт і його піддомени. Та й у Яндексі не все так однозначно. Він розрізняє їх тільки в тому випадку, коли піддомени пройшли реєстрацію в його каталозі. Не менш важливо відповідально підійти до підготовки семантичного ядра, щоб не повторювалися ключові слова. Потрібно враховувати, що якщо основний сайт піддається дії фільтрів з боку пошукових систем, то обмеження торкнутися і всіх його піддоменів. А якщо інформація дублюється, пошуковик може сприймати їх як один сайт.

Рекомендації, яких потрібно дотримуватися під час створення субдоменів:

 • На піддомі слід публікувати унікальні статті, яких немає на головному сайті. В іншому випадку пошукові системи почнуть сприймати їх як єдине ціле і тоді втрачається весь сенс використання окремого домену;
 • Не створюйте надто багато піддоменів. Чим їх більше, тим більше можна послабити авторитет і значення основного, що призведе до втрати позицій у пошукових системах.

При просуванні субдомену діють такі самі правила, як і будь-якого іншого ресурсу. Велике значення має зовнішня оптимізація , у чому особливо допоможуть крауд-посилання. Вони підвищать авторитет ресурсу і допоможуть залучити відвідувачів з тематичних форумів, які можуть перетворитися на Ваших клієнтів. Тепер Ви знаєте, що таке субдомен та як ним можна користуватися для покращення свого сайту. Він допоможе розбити його на розділи та просувати кожен із них окремо. Така можливість буде корисною для великих майданчиків та онлайн-магазинів.

Довірте свій сайт професіоналам. У нас Ви можете купити домен та хостинг для свого сайту. Ми гарантуємо якість послуг, оскільки з кожним клієнтом підписуємо угоду про рівень надання послуг (SLA).

Підібрати домен

ІНШІ СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ

Дякуємо, що обираєте FREEhost.UA