• База знань
 • /
 • Блог
 • /
 • Wiki
 • /
 • ONLINE CHAT
+380 (44) 364 05 71
 • Каждый месяц призы
  Мы уверены,
  Вам есть чем поделиться с коллегами,
  пишите и присылайте статьи!

29.11.2023

Вийшла нова версія FreeBSD

Наприкінці листопаду поточного року світ IT побачив нову версію доволі популярної операційної системи (ОС) FreeBSD під номером 14.0 гілки Stable. Робота над нею тривала більш ніж два з половиною роки і, тому, деякі з нововведень вже «працюють» у релізах 13.1 та 13.2, а інші представлені вперше. Зміни стосуються практично всіх напрямків – архітектури, користувацького простору, систем збереження даних різного рівня та інших позицій. Їх кількість була такою, що не дала змоги розробникам представити їх усі в новому релізі і, тому, як вони самі зазначають у документі: «основна увага приділяється рекомендаціям по безпеці, змінам, котрі безпосередньо стосуються користувача та основним покращенням архітектури». Так само і ми, спробуємо передати основні концепції нововведень, спираючись на представлений документ.

#freebsd

Стаття бере участь у конкурсі! Рейтинг: 4.8
Статтю прочитали професіоналів: 251

24.11.2023

Syncthing — програма безперервної синхронізації файлів

Із розповсюдженням практики зберігання та синхронізації даних, розміщених у різних місцях локальної чи глобальної мережі, з'явився запит на програмне забезпечення (ПЗ), яке б склало конкуренцію пропрієтарним засобам та хмарним сервісам, котрі монополізували вказаний сегмент ринку ПЗ. Такою заміною може стати програма Syncthing – безкоштовний децентралізований програмний засіб із широкими можливостями та відкритим кодом. Розглянемо її можливості та продемонструємо на практиці принципи її використання у межах приватного кластеру, організованого на базі вузлів, побудованих на різних платформах.

#automation #remotework #ubuntu

Стаття бере участь у конкурсі! Рейтинг: 5.0
Статтю прочитали професіоналів: 408

10.11.2023

SE Ranking - огляд функцій та можливостей сервіса

Основна функція SE Ranking - зняття позицій у різних пошукових системах, географічних локаціях та відстежування їх динаміки. Для декількох сайтів одночасно.
А також: досліджувати посилальну масу, проводити автоматичний аудит сайту, дослідження конкурентів, підключати SMM-модулю.
За допомогою сервісу можна дізнатися показники проектів, що просуваються.

 

#seo #seo-audit #seo-services

Стаття бере участь у конкурсі! Рейтинг: 5.0
Статтю прочитали професіоналів: 385

31.10.2023

Реліз Joomla 5.0 та Joomla 4.4: нові можливості та покращення

Після двох років напруженої роботи волонтерів Joomla, 17 жовтня 2023 року відбувся реліз нової Joomla 5.0 (головної версії) разом з оновленою Joomla 4.4. Розглянемо ключові аспекти цих релізів, а також зміни, важливі для користувачів та розробників.

#cms #joomla

Стаття бере участь у конкурсі! Рейтинг: 5.0
Статтю прочитали професіоналів: 344

29.11.2023

Реліз PHP 8.3: детальний огляд

Реліз PHP 8.3 відбувся 23 листопада 2023 року. Нова версія включає ряд нових функцій та можливостей, які роблять PHP ще більш потужним та ефективним інструментом для розробки веб-додатків. І звісно, нова версія PHP стала працювати швидше за попередны :)

#php #programming

Стаття бере участь у конкурсі! Рейтинг: 5.0
Статтю прочитали професіоналів: 225

16.11.2023

Як відслідковувати журнали аутентифікації системи в Ubuntu

Дізнайтеся, як ефективно використовувати журнали аутентифікації в Ubuntu для підвищення безпеки системи. Наша стаття розкриє методи моніторингу та аналізу журналів, допомагаючи вам краще розуміти дії користувачів. Незалежно від вашого досвіду з Ubuntu, ви зможете здійснювати більш свідоме відстеження та підтримку безпеки вашої системи.

#linux #security #ssh #ubuntu

Стаття бере участь у конкурсі! Рейтинг: 5.0
Статтю прочитали професіоналів: 528

08.11.2023

Як налаштувати Periodic TRIM для SSD-сховища на серверах Linux

Часто початківці-адміністратори стикаються із питаннями щодо швидкості та надійності роботи SSD-накопичувачів, які постійно здійснюють велику кількість операцій запису/зчитування. У цьому випадку швидкість їхньої роботи помітно знижується через неправильно налаштований механізм організації даних, що є основною причиною проблем. Примусове включення періодичної функції TRIM може вирішити цю проблему. Давайте розглянемо, як це зробити на прикладі SSD-сховища, побудованого на сервері під управлінням Ubuntu 22.04.

#backup #hardware #linux #ubuntu

Стаття бере участь у конкурсі! Рейтинг: 5.0
Статтю прочитали професіоналів: 762

27.10.2023

Налаштування авторизації через SSL сертифікат на рівні Nginx

Доволі часто виникає потреба у встановленні обмеженого доступу користувачам до тих чи інших сторінок веб-ресурсу, що обумовлено питаннями безпеки при роботі із конфіденційною інформацією. Це можна вирішити шляхом налаштування авторизації посередництвом SSL/TLS сертифікатів на рівні веб-серверу. Такий підхід є дуже зручним для взаємодії з API . Продемонструємо працездатність вказаного підходу на практиці.

#automation #nginx #ssl

Стаття бере участь у конкурсі! Рейтинг: 5.0
Статтю прочитали професіоналів: 744

Дякуємо, що обираєте FREEhost.UA