• База знань
 • /
 • Блог
 • /
 • Wiki
 • /
 • ONLINE CHAT
+380 (44) 364 05 71

Стаття також доступна російською (перейти до перегляду).

Реліз GitLab 16.4

Вступ

22 вересня 2023 року відбувся офіційний реліз GitLab 16.4. Інструмент для зберігання, управління і спільної роботи, а також для автоматизації процесу розробки отримав кілька нових функцій та поліпшень. Вони покращують керованість, прозорість і безпеку. Серед основних нововведень: налаштовувані ролі, список залежностей на рівні групи/підгрупи, локальний доступ до кластерів та можливість створення робочих просторів для приватних проектів. Загалом спільнота розробників внесла більше сотні покращень. Частина оновлень доступна безкоштовно, частина — на комерційній основі.

Ключові безкоштовні вдосконалення

Локальний доступ до кластерів за допомогою ідентифікатора користувача GitLab

За допомогою цієї функції користувачі можуть отримувати доступ до кластерів GitLab без необхідності додаткової конфігурації або аутентифікації. Це корисно для розробників, які хочуть тестувати свої програми на локальних кластерах GitLab. Зокрема, доступ до Kubernetes зараз можна надавати, використовуючи лише ідентифікатори GitLab-розробників та агент для Kubernetes.

Кілька переваг локального доступу до кластерів:

 • користувачі можуть отримувати доступ до кластерів, просто ввівши свої ідентифікатори користувачів GitLab;
 • користувачі не повинні запам'ятовувати або зберігати додаткові облікові дані для доступу;
 • можна працювати з кластерами без необхідності аутентифікації через зовнішню службу.

Доступ до кластерів через id_token

Налаштування id_token та відключення конфігурації для окремих завдань

Глобальний id_token — це унікальний ідентифікатор, який використовується для аутентифікації під час виконання завдань. Його можна використати для обмеження доступу до певних завдань або для надання додаткових можливостей користувачам, які мають доступ до цих завдань.

Також передбачена можливість обмеження доступу до певних завдань. Тепер можна налаштувати глобальний id_token, який дозволяє працювати лише користувачам з певною роллю або отримувати доступ до обмеженої інформації.

Веб-хуки для доданих або скасованих реакцій emoji

Відтепер є підтримка для створення веб-хуків, які запускаються, коли користувач додає або скасовує реакцію emoji. Це дає більше можливостей для автоматизації та інтеграції зі сторонніми системами.

Активація сповіщень Slack для згадок групи

GitLab може надсилати повідомлення на канали робочої області Slack про певні події GitLab. Відтепер є можливість запускати сповіщення для згадок груп у загальнодоступних і приватних контекстах для опису проблем і запитів на злиття.

GitLab Runner 16.4

Це легкий, високо масштабований агент, який запускає завдання CI/CD і надсилає результати назад до GitLab. Він працює разом із GitLab CI/CD, службою безперервної інтеграції з відкритим кодом, що входить до GitLab. Серед нових можливостей — додавання гістограми тривалості черги до кінцевої точки метрики Runner Prometheus.

Персональна адреса електронної пошти для служби підтримки

Відтепер можна використовувати власну адресу електронної пошти для надсилання та отримання електронних листів для служби підтримки. Завдяки цій зміні набагато легше підтримувати ідентичність бренду.

Оновлення, доступні на комерційній основі

Оновлення на комерційній основі

Створення робочих просторів для приватних проектів

Нова опція дозволяє користувачам створювати робочі простори для приватних проектів, які можна використовувати для спільної роботи над кодом. Це може бути корисно для команд, які хочуть мати спільний майданчик для роботи над проектами. Є можливість клонувати приватні проекти та виконувати операції Git без додаткового налаштування чи автентифікації.

Масове оновлення статусу вразливості

Користувачі можуть одночасно змінювати статус вразливостей в одному або декількох проектах. Це знадобиться для швидкого розв’язання проблеми з багатьма вразливостями або для відображення статусу вразливостей відповідно до змін у їхньому ступені серйозності.

Настроювані ролі

Спеціальні ролі дозволяють користувачам надавати або обмежувати доступ до певних функцій. Це може бути корисно для надання учасникам доступу лише до тих функцій, які їм потрібні, або для обмеження доступу користувачів до певних об'єктів або груп. Наразі існує обмежена кількість дозволів, які можна додати до базової ролі: це детальні дозволи безпеки (розглянуті нижче), можливість затверджувати запити на злиття та переглядати код.

Детальні дозволи безпеки

Відтепер користувачі можуть надавати або обмежувати доступ до певних функцій GitLab для окремих користувачів або груп. Це може бути корисно для надання користувачам доступу лише до тих функцій, які їм потрібні, або для обмеження доступу користувачів до певних проектів або груп. Наприклад, можна надавати доступ розробникам до репозиторіїв Git, але не до завдань або помилок.

Обмеження доступу користувачів до певних проектів або груп

Список залежностей на рівні групи/підгрупи

Ця опція GitLab 16.4 дозволяє користувачам визначати, які проекти залежать від інших в межах групи. Це може бути корисно для виявлення потенційних конфліктів між проєктами або для забезпечення актуальності всіх проектів в групі. Функція доступна за замовчуванням.

Серед інших нових функцій, доступних користувачам платної версії GitLab 16.4:

 • проактивне виявлення вторгнень у проекти — це функція, яка використовує машинне навчання для виявлення потенційних ризиків. Вона аналізує код, журнали й інші дані, щоб виявити загрози;
 • відстеження продуктивності — яка дозволяє користувачам моніторити ефективність своїх команд і проектів. Ця опція збирає дані про час розробки, кількість комітів, кількість тестів і інші показники;
 • автоматичне розгортання програм в Kubernetes. Функція використовує GitLab CI/CD для створення і розгортання образів Docker в кластерах Kubernetes;
 • автоматизоване тестування — дає можливість користувачам автоматизувати процес тестування своїх програм. У процесі використовується GitLab CI/CD для запуску тестових сценаріїв під час кожного коміту;
 • відстеження помилок — дозволяє створювати, моніторити проблеми в програмах і розв’язувати їх.

Перераховані оновлення роблять GitLab ще більш потужним і зручним інструментом для управління розробкою програмного забезпечення. Вони пропонують додаткові функції та можливості, які можуть бути корисні для великих команд і компаній.

Доречі дата-центр FREEhost.UA надає VPS хостинг з вже налаштованим на ньому ПЗ. У нас Ви можете замовити хмарний сервер з GitLab і вже через кілька хвилин після підтвердження замовлення, повністю налаштований сервер буде готовий до роботи. Вам зовсім не потрібно витрачати час на завдання, які ми можемо допомогти Вам автоматизувати.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал https://t.me/freehostua, щоб бути в курсі нових корисних матеріалів.

Дивіться наш канал Youtube на https://www.youtube.com/freehostua.

Ми у чомусь помилилися, чи щось пропустили?

Напишіть про це у коментарях, ми з задоволенням відповімо та обговорюємо Ваші зауваження та пропозиції.

Дата: 24.10.2023
Автор: Сергій Носенко
Голосування

Авторам статті важлива Ваша думка. Будемо раді його обговорити з Вами:

comments powered by Disqus
navigate
go
exit
Дякуємо, що обираєте FREEhost.UA