Залишилися питання? Ми відповімо Вам на них
- Чому саме Ubuntu для віртуального сервера?
Суперечка щодо того, яку операційну систему краще встановлювати на VPS, триває вже давно. Фахівці найпопулярнішого українського хостингу FREEhost.UA найчастіше радять вибирати Ubuntu, особливо якщо ви працюєте зі стандартним LAMP.
Ця операційна система підтримує більшість мов програмування і інтернет-технологій, в т.ч. PHP і MySQL. Крім того, дистрибутив відрізняється встановленим інструментом SSH, доданим сервісом Vscale для розробників і наявністю повноцінної безкоштовної версії. Ядро Ubuntu дооснащено модулем для підтримки сучасної файлової системи ZFS.
Ubuntu вигідно відрізняється від інших продуктів Linux (тих же Centos або Debian) великою колькістю послідовників, які об'єднані в спільноту і готові завжди допомогти в будь-яких питаннях, широкою базою пакетів, можливістю установки портативної версії на флешку і 4-річної підтримкою стабільних версій. Тому Linux-сервери з дистрибутивом Ubuntu ефективно працюють з усіма базами даних, забезпечують швидкодію, стабільність і захищеність. Тим більше, коли всю підтримку ми візьмемо на себе.
-
Чи можливо встановити Ubuntu Desktop на VPS?
Якщо ви раніше користувалися сервером з попередньо встановленою операційною системою на ядрі Linux, то при переході на віртуальний виділений сервер ви напевно захочете продовжити роботу з Лінукс. Для цих цілей краще встановити на VPS Desktop-версію Ubuntu. Ця версія дозволить налаштувати Linux-VPS, а також запустити віддалений доступ до робочого столу.
Якщо ж ви плануєте використовувати віртуальний сервер в якості HTTP сервера, сервера баз даних або файлового сервера, краще вибрати VPS з серверним варіантом Ubuntu.
-
Налаштування VPS-сервера на Ubuntu
Налаштування сервера, в т.ч. віртуального - справа непроста і краще довіритися професіоналам. FREEhost.UA надає своїм клієнтам повністю налаштований сервер. Створити сервер можна автоматично по одному з наданих шаблонами, повний список можна подивитися на ВПС хостінг в розділі «Дистрибутиви і додатки VPS хостингу». Ви завжди можете замовити сервер з будь-яким із запропонованих шаблонів, а також перебудувати або змінити його за допомогою нехитрих маніпуляцій в панелі управління.
Якщо ви не знайшли потрібний шаблон, необхідний для налаштування VPS-сервісу на Ubuntu або будь-якому іншому дистрибутиві Linux, або хочете спробувати самостійно налаштувати операційну систему з урахуванням ваших побажань і вимог - скористайтеся PXE-сервером або віртуальним CD. Дані опції доступні в панелі управління за замовчуванням.
Крім того, ви можете завжди замовити необхідний дистрибутив через технічну допомогу - фахівці нашого хостингу підготують його і додадуть образ. А для зручного управління сервером вам буде надана VNC-консоль.
-
Оптимальна конфігурація ВПС на Убунту для сайту
Віртуальний сервер дозволяє в рази підвищити безпеку і ефективність веб-сайту, виключивши перевантаження через одночасну роботи великої кількості сайтів на одній фізичній адресі. З VPS ви станете власником частини ресурсів обладнання, якими зможете користуватися і керувати тільки ви, а значить буде забезпечена стабільність. Головне правильно підібрати конфігурацію виділеного віртуального сервера:
Для невеликого проекту що розвиваэться, підійде VPS з мінімальними характеристиками: оперативною пам'яттю об'ємом 1024 Мб, вільним дисковим простором до 10 Гб, одним ядром процесора з частотою 2 ГГц - 2.4 ГГц. Такий сервер дозволяє ефективно працювати з відносно невеликою кількістю запитів, не допускаючи перевантаження системи.
Для інтернет-магазину що розвивається, порталу та форуму підійде VPS з декількома Гб оперативки, двоядерним процесором, жорстким диском до 30 Гб і процесором з двома ядрами.
Для невеликого ігрового сервера і великого сайту краще віддати перевагу більше ніж 4 ГБ RAM, трьохядерними або більш процесору з тактовою частотою 3,5 ГГц і жорсткого диска об'ємом 30 Гб мінімум.
Ми радимо вибирати VPS на SSD або NVMe SSD для ресурсів, які не потребують великого обсягу диска, оскільки це збільшує швидкість завантаження сайту в 2-3 рази і брати віртуальний сервер на SATA дисках для зберігання великого обсягу файлів. Вибираючи обсяг диска для свого сервера, не забувайте, що частина дискового простору буде зайнято операційною системою.