Wordpress що це?
Стаття також доступна російською (перейти до перегляду).
Wordpress – що це? Сьогодні це популярна система управління контентом . На ній працює 30% усіх існуючих сайтів. Цей показник постійно зростає. Дана система дозволяє публікувати контент та керувати сайтом без знань програмування. Вона особливо приваблива для:
- власників ресурсів;
- авторів;
- редакторів.
В основі Wordpress лежать MySQL та PHP . А вони підтримуються переважною більшістю провайдерів хостингів. Достатньо просто вибрати тарифний план, який дасть Вам необхідну продуктивність, швидкість та ступінь надійності.
Найчастіше новачки використовують платформу для створення своїх блогів. Але, за бажання, їх можна трансформувати в інтернет-магазини, ресурси новин, портфоліо або щось інше. До основних переваг можна віднести те, що Wordpress максимально простий у освоєнні. Використовувати його можуть навіть абсолютні новачки. Ті, хто ніколи раніше не займався створенням сайтів. Якщо Ви розумієтеся на Microsoft Word, то зможете без проблем почати публікувати свої перші статті.
Це безкоштовна система, яка має відкритий код. У світі є мільйони людей, які створюють сайти на Wordpress. На форумах та соціальних мережах можна зустріти думку про те, що платформа не підходить для створення серйозних проєктів. Але це зовсім не так. Достатньо лише розвивати свої навички. Автори проєкту постійно удосконалюють його, роблять більш функціональним. Ви зможете зробити сайт, який матиме унікальний дизайн.
Зміст
- Історія Wordpress
- Переваги WordPress
- Які веб-сайти можна робити на Wordpress? Найвідоміші приклади
- Недоліки Wordpress
- З чого почати?
Історія Wordpress
Платформа бере свій початок у 2003 році. Тоді два розробники створили платформу для блогерів. Функціонувала вона на базі b2/cafeblog. Досить швидко Вони зрозуміли, що такий проєкт не має великого потенціалу, розпочато роботу над його відгалуженням.
Перша версія WordPress з'явилася на початку 2004 року. Функціонал у платформи був доволі широкий. Зате були моменти, через які система популярна й досі:
- швидке та просте завантаження;
- гарні посилання;
- зручний текстовий редактор;
- широкі можливості модерації.
З 2004 року платформа зазнала безліч змін. Проєкт активно розвивається, ним займаються тисячі учасників спільноти у всьому світі. Усі Вони працюють на віддаленій основі. Багато хто з них стали волонтерами. Постійно організовуються конференції WordCamp. Оновлення виходять приблизно раз на 2-3 місяці.
Переваги WordPress
Далі буде перераховано плюси платформи, які змушують мільйони людей вибирати саме її.
- Безкоштовність. Для того, щоб скористатися основним функціоналом, Вам не доведеться платити гроші. Це вагомий аргумент для новачка, який бажає створити свій тестовий блог.
- Швидке та простоте завантаження. Сам процес триватиме близько 5 хвилин. При цьому не доведеться вдаватися в технічні нюанси. Розібратися у процесі зможуть навіть новачки.
- Кросплатформність. WordPress легко ставиться на Ваш веб-сайт. Не доведеться встановлювати будь-яке спеціалізоване програмне забезпечення на свій комп'ютер. Керувати сайтом можна з будь-якої операційної системи. Єдина вимога – наявність підключення до Інтернету.
- Вбудований редактор. Користуватися ним легко. Форматування та вставка мультимедійного контенту здійснюється в кілька доторкань.
- Популярність. Ви можете поставити своє питання активній спільноті. Постійно з'являються нові плагіни та теми, які створюють ентузіасти.
Які веб-сайти можна робити на Wordpress? Найвідоміші приклади
Який ресурс на платформі найпопулярніший? Найімовірніше, це сайт Forbes. Щодня фінансові новини читають мільйони людей з усього світу. Wordpress ідеально підходить для порталів новин. Не дарма платформу використовує ще й The Wall Street Journal та Reuters.
Можна відзначити і різноманітні сайти брендів. Навряд Ви знали, що на Wordpress працює сайт Samsung. Навряд чи його можна дорікнути за нестачу функціональності. Є велика кількість контенту (відеоролики, анімації, фотографії), що показують всі переваги нових продуктів.
Платформу використовує компанія Coca Cola.
На її сайті постійно з'являються масштабні конкурси і вспливають рекламні кампанії. Ресурс відрізняється обережністю, є спеціальний блок із новинами.
Недоліки Wordpress
До основних мінусів платформи можна віднести:
- суттєве навантаження на сервер;
- швидкість завантаження сайтів часом буває низькою;
- число запропонованих дуже велике, але багато там зроблено неякісно і з помилками;
- пошукові системи упереджено ставляться до сайтів, створених на безкоштовній основі;
- досі відзначається баг із дублюванням сторінок та зображень.
Як бачите, недоліки дуже несуттєві. Але Вам слід знати про них перед початком роботи. Пам'ятайте, що Ваш ресурс буде мати дуже обмежену функціональність. Вам доведеться витратити час на пошук та встановлення відповідних плагінів.
З чого почати?
Тепер Ви знаєте, що таке CMS Wordpress. Саме час дати раду тому, як розпочати з нею роботу. Попередньо виберіть хостинг та зареєструйте домен. Якщо у Вас некомерційний сайт, виберіть безкоштовний варіант.
Тепер настав час для того, щоб встановити Wordpress. Для цього Вам потрібно завантажити спеціальний файл із сайту CMS у кореневий каталог ресурсу. Тепер можна приступати до вибору відповідної теми. Будьте готові, що більшість із них виявляться неприйнятними для Вашого ресурсу. Так що доведеться витратити свій час на пошуки прийнятного варіанта. Якщо Ви новачок і не впевнені в тому, що проєкт приноситиме гроші, то виберіть безкоштовний шаблон з офіційного каталогу.
Тепер настав час для того, щоб здійснити налаштування CMS. Для цього потрібно створити розділи, розмістити докладний опис сайту. Перейдіть до розділу "Налаштування обговорення". Дайте користувачам можливість ділитися коментарями.
Тепер саме час розпочати наповнення свого сайту контентом. Платформа Wordpress пропонує найширші можливості для цього. Обов'язково перейдіть в магазин плагінів і подивіться на безкоштовне ПЗ. Воно дозволить суттєво розширити Ваші функціональні можливості.
Пам'ятайте, купуючи хостинг у компанії FREEhost.UA зареєструвати доменне ім'я Ви можете абсолютно безкоштовно. А ще встановлення Wordpress на нашому хостингу відбувається повністю автоматично і не займає більше однієї хвилини.