• База знань
  • /
  • Блог
  • /
  • Wiki
  • /
  • ONLINE CHAT
+380 (44) 364 05 71

FREEHOST.WIKI

Що таке VPS (VDS) сервер?

Стаття також доступна російською (перейти до перегляду).

VPS/VDS – розповсюджений вид послуг, що надаються хостинг-провайдерами. Вони призначаються для розміщення невеликих та великих веб-проектів, що забезпечують підтримку широкого переліку команд для керування операційною системою сервера. Розглянемо, що таке VPS чим відрізняється від VDS та інші актуальні питання.

По суті, VPS - це віртуальний (програмно-емульований) сервер, що працює в рамках фізичного. На останньому може бути встановлена ??одна або кілька віртуальних машин, що розподіляють між собою ресурси (обчислювальна потужність, оперативна пам'ять, дисковий простір для зберігання даних).

Для кращого розуміння розглянемо, що є хостинг. Це сервер (потужний комп'ютер у мережі інтернет), на якому зберігаються дані сайту (програмний код, текстові файли, зображення та інші) та бази даних, які він використовує. Щоразу, коли користувач заходить на конкретний сайт або виконує будь-які дії на ньому (перехід в інший розділ, надсилання форми та інше), його веб-браузер надсилає запит на сервер. Цей запит обробляється сценаріями та скриптами, що зберігаються на сервері, в результаті генерується відповідь у вигляді html-коду, що надсилається на комп'ютер користувача. Веб-браузер перетворює отриманий код на зручний для перегляду формат веб-сторінок.

Якби кожен сайт міг зберігатися тільки на одному сервері, знадобилася б величезна кількість одиниць обчислювальної техніки. Технологія віртуалізації дозволяє розподіляти обчислювальні потужності фізичних машин між кількома віртуальними. Таким чином, якщо клієнт цікавиться питаннями «сервер VPS – що це? », «VPS хостинг – що це таке? та іншими, йому слід знати, що це послуга з надання «контейнера» для розміщення сайту з повноцінним доступом до ОС (права &roquo;root»), гарантованими обсягами ОЗУ, ПЗУ та кількістю ядер процесорів, що працюють на заданій програмно частоті. Наведені вище ресурси забезпечують оптимальне функціонування сайту.

Зміст

Відмінності між VDS та VPS

VDS – це позначення віртуального виділеного сервера, працюючого у межах фізичного сервера. Тобто, VDS та VPS – одна і та ж послуга, яку деякі хостинг-провайдери помилково позиціонують як дві різні. Це пов'язано з вибором методу віртуалізації (про це буде розказано нижче).

Отже, VPS/VDS – що це? Так називається послуга з надання віртуального сервера, що працює на фізичній машині. Оскільки дві абревіатури (з англ. - Віртуальний Приватний/Виділений Сервер) співіснують і фактично позначають те саме, хостинг-провайдери використовують найменування з використанням обох, вказаних через слеш («/»).

Типи віртуалізації, їх переваги та недоліки

Функціонування кількох віртуальних серверів у межах одного потужного комп'ютера можливе завдяки використанню технології віртуалізації. Вона є програмним продуктом, що забезпечує ізоляцію процесів, що відбуваються в окремих модулях з власною ОС та набором додатків, а також перерозподіл фізичних ресурсів (обчислювальна потужність процесора, обсяг ОЗУ, місце на диску та інше).

Існує кілька підходів до реалізації технології віртуалізації, що зумовлюють її поділ на такі типи:

  1. Апаратна – на основі так званого гіпервізора (менеджера віртуальних машин). Програмний комплекс забезпечує повноцінну ізоляцію віртуальних модулів один від одного, оптимальний розподіл обчислювальних ресурсів. Цим зумовлені високі показники швидкодії та захищеності віртуальних машин. Останні підтримують будь-які види ОС незалежно від архітектури фізичної машини та інших її характеристик. Найкращий варіант за функціональними характеристиками – KVM VPS.
  2. Паравіртуалізація – тип віртуалізації, що вимагає внесення змін до ядра ОС, яка використовується для віртуального сервера. У зв'язку з цим цей варіант підходить для ОС з відкритим кодом. Розподілом обчислювальних ресурсів займається гіпервізор, подібно до апаратного типу. Єдина перевага – більш висока продуктивність.
  3. На рівні ОС, тобто кожен віртуальний модуль, працює на базі єдиного модифікованого ядра операційної системи. Розподіл ресурсів займається ОС, встановлена ??на фізичному сервері. Істотний недолік – можливість використання для віртуальних машин лише тих ядер ОС, які не відрізняються від ядра ОС фізичного сервера. Наприклад, якщо на фізичній машині встановлено Linux, створити віртуальну машину на Windows Server не вдасться.

Отже, KVM VPS – що це таке? Це найкращий варіант реалізації апаратної віртуалізації, що забезпечує оптимальне розподілення обчислювальних ресурсів і підтримує віртуальні машини з будь-якими ОС. Фактично KVM забезпечує можливість створення повного віртуального аналога фізичної машини. Інші типи віртуалізації мають істотні недоліки (обмеження на вибір ОС для віртуальних машин).

Характеристики VDS (VPS)

Вибір сервера для розміщення файлів сайту обумовлений його технічними характеристиками:

  1. Обчислювальна потужність CPU, обсяги ОЗП/ПЗП;
  2. Швидкість обміну даними;
  3. Обсяги трафіку за місяць;
  4. Тип жорстких дисків, на яких зберігається інформація.

Перед вибором потрібно визначити загальне навантаження на сервер. Враховують таке:

  • Навантаження, яке надається встановленими додатками (файловий менеджер, СУБД та інші);
  • Самим сайтом (з урахуванням розширення його функціоналу, збільшення аудиторії користувачів);
  • Операційною системою, на якій працює сервер.

Зазвичай продуктивності віртуальних виділених серверів достатньо для нормального функціонування більшості сайтів. Насправді вони майже нічим не відрізняються від фізичних серверів. Основні особливості VPS/VDS на основі програмного рішення KVM:

  1. Відсутність обмежень на кількість сайтів, доменних імен та БД;
  2. Повноцінний доступ через ssh та ftp з'єднання;
  3. Наявність власного IP, можливість придбання додаткових адрес;
  4. Незалежна робота щодо інших віртуальних серверів;
  5. Надійний захист від DDoS-атак, збереження інформації.

Чим відрізняється VPS від віртуального хостингу

Отримавши відповіді на питання «VDS сервер – що це? та «сервер VPS – що це», слід розглянути ще одне поняття – віртуальний хостинг. Даний варіант є найменш витратним, водночас – найненадійнішим. Це теж віртуальний сервер, встановлений фізично. На ньому розміщують одразу кілька сайтів різних замовників.

Для серйозних проектів слід обирати VPS/VDS хостинги з таких причин:

  1. Власник віртуального хостингу отримує лише обмежений доступ до управління ОС, оскільки в рамках однієї платформи працюють одразу кілька сайтів. При покупці VPS/VDS, користувач наділяється правами «root», що забезпечують можливість встановлення будь-якого ПЗ аж до зміни ОС.
  2. Віртуальний хостинг розподіляє обчислювальні ресурси нерівномірно. Можливе таке явище, як «перетягування ресурсів». Тому сайт може довго не відгукуватися на дії відвідувачів, особливо при великій аудиторії користувачів. VPS/VDS забезпечує фіксовану продуктивність, оптимальну для конкретного проекту.
  3. Користувачі віртуальних хостингів стикаються з обмеженнями на кількість БД, користувачів протоколів ssh, ftp та e-mail-клієнтів. Послуга VPS/VDS виключає будь-які вказані вище обмеження.
  4. Виділений сервер забезпечує можливість архівного копіювання зліпком усієї системи. Це значно спрощує процес відновлення/перенесення даних.

Недоліки VPS/VDS:

  1. Висока вартість порівняно з віртуальним хостингом. Але вибір на користь виділеного сервера окупиться надалі зі зростанням аудиторії веб-ресурсу.
  2. Необхідність адміністрування. Це і недолік, і перевага, адміністрування дозволяє вносити тонкі налаштування в роботу веб-проекту. Зручна панель керування полегшує процес адміністрування.

Коли слід обирати VPS/VDS

Віртуальний виділений сервер - оптимальний варіант для більшості сайтів та веб-сервісів, оскільки він забезпечує розумний баланс між вартістю, надійністю та продуктивністю.

Власники малих некомерційних сайтів можуть використовувати послуги віртуального хостингу. Однак навіть для невеликих інтернет-магазинів краще одразу вибрати VPS/VDS-сервер з розрахунку на перспективи подальшого зростання. Будь-які сайти, від швидкості роботи та доступності яких залежать бізнес-процеси малих фірм та великих компаній, доцільно розміщувати на VPS/VDS-серверах. Для великомасштабних веб-проектів іноді купують фізичні сервери.

Якщо ресурсів VPS сервера Вам недостатньо Ви можете орендувати сервер. Дата-центр FREEhost.UA пропонує широкий вибір фізичних серверів різної конфігурації для вирішення будь-яких завдань.

КУПИТИ VPS від 188 грн./міс.

1 Core (~3.6 GHz) процесор

1024 Мб пам'яті

15000 MB на диску SSD

1 IP-адреса

Правильний вибір для проектів і сайтів, що активно розвиваються, потребують тонкого налаштування програмного забезпечення.

ІНШІ СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ

Дякуємо, що обираєте FREEhost.UA