Joomla що це?
Стаття також доступна російською (перейти до перегляду).
Joomla – що це? Ця система призначена для того, щоб створювати сайти. Що означає ця назва? Це похідна від африканського слова "Jumla". Українською мовою воно перекладається як "все разом". За допомогою цієї CMS можна створювати:
- корпоративні сайти;
- інформаційні портали;
- онлайн журнали та газети;
- сайти малого бізнесу;
- домашні чи персональні сторінки;
- ресурси угруповань.
Зміст
- Навіщо потрібна Joomla?
- Історія Joomla
- Переваги Joomla
- Які сайти можна робити на Joomla
- Недоліки Joomla
- З чого почати?
Навіщо потрібна Joomla?
У мережі все частіше з'являється інформація про те, що Joomla може перестати отримувати оновлення. Але ця інформація абсолютно не відповідає дійсності. Сьогодні на цій платформі працюють сотні тисяч сайтів. Крім того, у вільному доступі можна знайти понад 8000 розширень, створених ентузіастами. Багато хто з них розширює функціонал користувача, вони пропонуються переважно безкоштовно.
Особливо зручна CMS для розробників сайтів. В них є вбудоване середовище розробки, яке значно полегшує виконання поставлених завдань. Framework Joomla дає можливість створювати:
- складні каталоги;
- системи керування запасами;
- всілякі мости;
- інтегровану систему електронної комерції;
- Системи резервування.
Joomla базується на MySQL та PHP . З цієї причини у вас не виникне проблем із встановленням відповідних розширень. Базовий обліковий запис CMS дає широкий вибір можливостей. Зокрема, ви зможете створювати необмежену кількість сайтів.
Усі створювані ресурси мають зрозумілу структуру. Ви можете швидко створювати розділи та підрозділи. Зареєструвавши обліковий запис, ви отримуєте доступ до менеджера розсилки новин. Для того, щоб сайти завантажувалися якнайшвидше, сторінки проходять стиск. Вам не доведеться користуватися стороннім програмним забезпеченням для того, щоб здійснити SEO-розкрутку ресурсу. Є генератор випадкових новин.
Історія Joomla
2000 року компанія Miro (Австралія) випустила досить привабливу для того часу CMS Mambo. Творці не приховували того факту, що хочуть добре заробляти на своєму програмному продукті. Але цього не сталося. Платформа мала низку недоробок. Крім того, вона має питання щодо безпеки.
2002 року команда усвідомила це і випустила MOS. Вона відразу сподобалася тисячам розробників. Вони почали писати різні шаблони. Відбувся симбіоз офіційного та неофіційного підходів.
У 2005 році проект було перейменовано на CMS Jango. А за кілька місяців абревіатура була прибрана з найменування. Сьогодні розробники випускають оновлення, спрямовані на локалізацію та покращення безпеки.
Переваги Joomla
- Ця CMS безкоштовна. Ви можете не тільки безкоштовно завантажити та встановити систему. Ліцензія дозволяє продавати її. Чому це важливо? Багато новачків не знають, чи сайт приноситиме їм гроші. Тож зайві витрати виявляться дуже недоречними.
- Joomla досить легко освоїти. Практично всі налаштування можна знайти на сторінці адміністратора. За цим параметром систему можна порівняти лише з WordPress. А ось із популярним Drupal доведеться довго розбиратися.
- Висока якість коду. Розробка здійснювалася відповідно до концепції MVC. Вихідний код відкритий для всіх. Що дає широкі можливості розробникам-ентузіастам.
- Багато шаблонів. Більшість із них безкоштовні. Можна замовити унікальне програмне забезпечення для свого проекту.
- Оновлення здійснюється в один клік мишкою. Якщо вийде нова версія, Ви побачите відповідне повідомлення.
Які сайти можна робити на Joomla
Великі організації розуміють, що з року в рік CMS стає все більш і більш стабільною. Яскравий приклад сайту на платформі - офіційний ресурс Гарвардського університету.
Даний навчальний заклад працює понад 350 років. Його щодня відвідують сотні тисяч людей. Тут є новинний розділ і блок новин, що постійно оновлюються. Із навчальних закладів можна виділити ще й сайт університету Нотр-Дам.
Навряд чи ви знали, що на Joomla працює офіційний ресурс Linux. Тут є не лише новинний розділ, а й програмне забезпечення, офіційна документація та інше. Для сайту було розроблено зручний шаблон. З популярних прикладів можна назвати офіційний ресурс газети The Hill. Тут є не тільки текст і картинки, а й відеоролики. Головна сторінка прикрашена всілякими анімаціями.
ПІДІБРАТИ | від 29 грн. в місяць |
3000 MB SSD диск пошта без обмежень підтримка 24/7 |
Автоматичне встановлення CMS Joomla. Втіль свою мрію у реальність! |
Недоліки Joomla
Як вже зазначалося раніше, CMS відмінно підійде для новачків та користувачів, які не знаються на всіх тонкощах сайтобудування. Фахівці вважають платформу досить архаїчною. Здійснити нормальну SEO-оптимізацію досить складно без сторонніх плагінів. А в офіційному магазині їх дуже багато, часто відбувається плутанина. Різні доповнення можуть призвести до загальмування сайту.
Коли Ви приступите до роботи, то помітите велику кількість попередньо встановлених розширень. Користуватися більшістю з них Вам точно не доведеться. Розробники постійно модернізують адміністративну панель, забуваючи про інші елементи інтерфейсу. Часто можна знайти інформацію про те, що Joomla не підходить для великих сайтів. У деяких випадках це дійсно так, адже CMS пропонує досить мізерні можливості для модерації користувачів.
З чого почати?
Тепер Ви знаєте, що таке Joomla. Але як розпочати роботу з нею? Попередньо Ви можете протестувати платформу. Для цього потрібно скачати її з офіційного сайту. Багато хостингів пропонують можливість здійснити установку "в один клік". Просто дотримуйтесь інструкцій, вказаних на сайті.
Тепер Ваш ресурс готовий до роботи. Його необхідно налаштувати та заповнити контентом. Почніть із вибору відповідного шаблону. Встановіть дизайн, який відповідає тематиці Вашого ресурсу. Якщо панель керування виконана англійською, перейдіть в "Менеджер мов". Вибравши відповідний пункт, натисніть "Install Language".
Саме час для опублікування першої статті. Натисніть кнопку "Створити" на панелі керування. Перед Вами відкриється вбудований редактор. Заповнивши необхідні поля, клацніть "Зберегти". Не забудьте перейти до закритого розділу адміністратора та переглянути всі налаштування. Оптимізуйте сайт під себе.
На сайті FREEhost.UA ви можете підібрати домен для свого майбутнього сайту та купити якісний хостинг.