• База знань
  • /
  • Блог
  • /
  • Wiki
  • /
  • ONLINE CHAT
+380 (44) 364 05 71

FREEHOST.WIKI

Що таке Landing Page?

Стаття також доступна російською (перейти до перегляду).

Онлайн бізнес – найдинамічніша у розвитку сфера останнього десятиліття. Щорічне зростання, яке обчислюється десятками відсотків, постійне зростання доходів IT-компаній та безперервну появу нових проєктів забезпечують галузі лідерства в економіці.

Одним із ключових драйверів зростання онлайн компаній є сайти, що забезпечують пряму комунікацію бізнесу та користувачів: для кожного типу проєкту створено оптимальну модель веб-сторінки, яка забезпечує найбільш ефективну конверсію відвідувань ресурсу в реальні дії відвідувачів: покупки, підписки, реєстрації та ін.

Зміст

Лендінг пейдж: що це?

Landig Page (з англ. цільова або посадкова сторінка) - це односторінковий сайт, що закликає відвідувача до дії: купівлі товару або послуги, оформлення підписки, реєстрації на захід, просто зберегти інформацію про компанію і т.д.

Ключова особливість лендінгу – вузька спрямованість. Користувачеві потрібно зробити одну конкретну дію, тому кожен елемент тут має з максимальною ефективністю підводити користувача до виконання.

Сторінки такого типу створюються для роботи з вузькою аудиторією. Вони ефективні у просуванні однієї конкретної послуги, товару, івента тощо. Лендінг повинен чіпляти відвідувача із першої секунди його перебування на сторінці і не відпускати до самого моменту здійснення необхідної Вам дії.
Ключові моменти

Розбираючись з тим, що таке лендінг та які основні моменти у його функціонуванні, ми приходимо до двох основних моментів: правильного трафіку та наявності кнопки для виконання дії.

Трафік. Для Landig Page важливо отримати конкретних людей, які розуміють, про що ви пишете, і яким буде цікава ваша тема. Саме від цільової аудиторії залежить те, як і що Ви розповідатимете про Ваш продукт або послугу.

Кнопка. Мета лендінгу - підвести відвідувача до виконання конкретної дії. І на цьому етапі "включається" кнопка: вона робить виконання потрібної Вам дії простим і ненав'язливим. Наприклад, Ви просите користувача залишити номер телефону, після чого Ваш консультант зв'яжеться з ним і розкаже всі деталі покупки. Виконуючи це, клієнт нічим не ризикує, а залишити номер набагато простіше, ніж заповнити заявку. Саме тому є кнопка – основний елемент сторінки. Немає її – немає лендінгу.

Чим лендінг пейдж відрізняється від сайту?

Сайт - це набір пов'язаних між собою структурно сторінок, об'єднаних тематикою та навігацією. Сайт може розкривати інформацію про сотні, тисячі або більше товарів (великі інтернет магазини), подій (онлайн майданчики з продажу квитків) і т.д.

Лендінг складається з однієї сторінки і містить інформацію про один товар/послугу/подію. Умовно кажучи, такий тип сайту є єдністю часу, місця та дії.

Єдність часу. Landig Page створюється з конкретної нагоди: продати товар, квитки, знайти співробітника і т.д. Іноді лендинги існують досить великий проміжок часу (місяці), але такі випадки виняток.

Єдність дії. Лендінг завжди присвячений чомусь одному: івенту, товару, послузі тощо. Завдання сайту – допомогти відвідувачеві виконати дію: залишити контакти, купити щось, зареєструватися. Робити вибір – це завжди складно. І Ваш лендінг має допомогти користувачеві з зробити його.

Єдність місця. Вся інформація має бути зібрана на одній сторінці. Кожен додатковий клік та зайва дія віддаляють відвідувача від виконання потрібної Вам дії. Тому структура лендингу має бути побудована так, щоб підтримувати інтерес користувача і підштовхувати його до Вашої кнопки.

Лендінг: що це та які основні вимоги до нього?

Для створення сторінки, яка ефективно виконуватиме заплановані Вами завдання, крім розуміння, що таке лендінг пейдж, Вам варто дотримуватися основних вимог до її реалізації:

  • Має бути обов'язковий заклик до дії. Вирази повинні бути короткими та мотивуючими, що зачеплять відвідувача;
  • Дизайн лендінгу повинен містити яскраві елементи: кнопки, стрілки, виділення. Особливий акцент необхідно зробити на кнопці: виділити її яскравими кольорами, стрілками чи іншими графічними елементами;
  • Форми для заповнення повинні містити мінімум полів. В ідеалі їх має бути не більше двох: для електронної пошти або номера телефону та імені користувача;
  • Заголовки мають “чіпляти”. Навіть якщо структура лендінгу продумана до дрібниць, а текст написаний ідеально, відвідувачі сайту навряд читатимуть усе. Дослідження показують, що користувачі інтернету часто дивляться тільки заголовки. Тому особливо важливо зробити їх інтригуючими та чіпляючими. Тільки так користувач залишиться з Вами та прочитає решту інформації;
  • Аргументація необхідності, відгуки та порівняння допомагають відвідувачеві прийняти рішення. Використовуйте ці інструменти у лендінгу;
  • Використовуйте таймер зворотного відліку. Він створює у користувача психологічну необхідність "встигнути" купити пропонований товар/послугу, підвищуючи конверсію Вашого лендінгу.

Декілька прикладів якісних посадкових сторінок:

 

Приклад посадкової сторінки

 

приклад landing page

Хостинг для landing page

Перед вибором хостингу для Вашого сайту необхідно визначитися з тим, як він буде реалізований. Лендінг - простий за своєю структурою сайт, тому його можна створити як на чистому HTML, так і за допомогою одного з онлайн-конструкторів сайтів. Перший варіант дасть Вам більше варіантів у керуванні самим сайтом та його контентом. Другий варіант — дозволить заощадити час та гроші, але Ви будете обмежені в інструментах просування ресурсу.

Визначившись з тим, як саме буде реалізовано лендинг, варто починати вибір хостингу для нього. Основну увагу приділіть аналізу таких параметрів:

  • обсяг пам'яті, що надається у пакеті;
  • наявність CMS та її функціонал;
  • підтримка баз даних;
  • якість техпідтримки.

Для нересурсоємних проєктів, що створюються на короткий час і не потребують особливих умов підтримки, можна вибрати економ тариф.

Якщо Ви розробляєте Landig Page для тривалого проєкту (наприклад, повний розпродаж запасу товарів), то краще вибрати тариф середнього рівня. Для такого проєкту Вам знадобиться додаткове місце на диску та техпідтримка на час реалізації проєкту, які надаються компаніями-хостерами у тарифних пакетах середнього класу та вище.

Якщо Ви вирішили розмістити посадкову сторінку як частину основного сайту, для неї варто вибирати пакет, який задовольнить Ваші вимоги щодо обсягу пам'яті, потужності мережного обладнання та можливостей керування контентом. Для таких цілей, як правило, варто вибирати дорожчі тарифні пакети, що дозволяють реалізувати нормальне функціонування та просування сайтів.

Одночасно із вибором пакета для хостингу необхідно зареєструвати домен для Вашого лендінгу. Він повинен асоціюватися або з Вашим брендом, або з подією, що просувається, і легко запам'ятовуватися. Докладніше про те , як підібрати назву для домену, читайте у нас на сайті.

Креативний лендінг із правильним розміщенням контенту та візуальних елементів – один із найефективніших інструментів онлайн продажу. Використовуйте його в комплексі з актуальними трендами інтернет-маркетингу, і Ви зможете досягти зростання Вашого бізнесу.

Швидко та просто створити посадкову сторінку за допомогою конструктора сайтів. Достатньо вибрати дизайн, що сподобався, з більш ніж 200 варіантів і наповнити сторінку необхідною інформацією.

Купити конструктор сайтів

ІНШІ СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ

Дякуємо, що обираєте FREEhost.UA