Що таке веб-сервер
Стаття також доступна російською (перейти до перегляду).
Навіщо призначений веб-сервер? Що це? Це поняття можна віднести як до програмного забезпечення, і до апаратного серверу. Давайте розберемося у цих термінах.
З точки зору апаратної частини веб-сервер - це комп'ютер, призначений для зберігання даних сайтів. Також він призначений для доставки файлів до веб-браузера користувачів. Веб-сервер може бути доступний через певне доменне ім'я.
Якщо дивитися з точки зору програмного забезпечення, то веб-сервер не може обійтися без компонентів, призначених для контролю доступу користувачів до даних, які знаходяться на сервері. В якості таких компонентів виступають HTTP-сервер (як частина програмного забезпечення) та HTTP-протоколу за допомогою якого спілкуються web-сервер та браузер.
На першому рівні, коли браузеру користувача потрібен певний файл, який знаходиться на сервері, він запитує його за допомогою HTTP-протоколу. Після того, як запит досягне певного сервера, сервер HTTP зможе прийняти запит, потім знайде потрібний користувачеві документ, після чого відправить його назад. Якщо документ не буде знайдено, сервер повідомить про всю відому помилку під номером 404.
Веб-сервер може обслуговувати один або кілька сайтів. Кожен окремий сайт у термінах веб-сервера називається “віртуал хостом”. Сайт може бути доступний як по одному доменному імені, так і по кількох. Тоді одне доменне ім'я називається основним, інші синонімами. Наприклад, один веб-сервер віртуального хостингу розміщує до 300-400 незалежних сайтів.
Що таке статичний та динамічний контент
Статичний контент - це HTML-сторінки. Динамічним контентом називають контент, який формується на сервері за допомогою скриптів (наприклад, PHP, ASP, Perl). Досить часто використовують бази даних (включаючи MySQL або MsSql).
Основний протокол роботи веб-сервера - HTTP, HTTPS (більш вищий рівень захисту даних користувачів). Адреса сайту передається веб-серверу як URL.
Найпопулярніші сервери
Існує безліч програмних оболонок, призначених для керування серверами. Кожна з них має як переваги, так і недоліки. Серед найпопулярніших можна виділити Apache та NGNIX, а також IIS, lighttpd.
Веб сервер Apache
У даному випадку йдеться про безкоштовний програмний продукт. Незважаючи на те, що Apache призначався під Unix, він працює під найпопулярнішими операційними системами, включаючи Mac OS і Windows. Також він підтримує безліч модулів, призначених для серверних мов програмування.
Веб-сервер NGNIX
NGNIX вважається найпопулярнішим серед великих компаній, а також професійних розробників програмного забезпечення. Він розповсюджується безкоштовно, проте є й платна версія. Серед користувачів NGNIX можна відзначити компанію "Яндекс", а також Mail.ru та Rambler. Більше 20% активних майданчиків віддають перевагу саме NGNIX.
Веб сервер lighttpd
Це вільне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією BSD. Знайти в інтернеті будь-яку платну версію неможливо. Воно працює як у Linux, так і Windows, а також у численних UNIX-подібних операційних системах.
Веб-сервер IIS
Цей веб-сервер відрізняється високим ступенем інтеграції з ОС Windows. Для того, щоб з хостингом не виникало жодних проблем, доведеться інсталювати серверну операційну систему від компанії Майкрософт.
Ми надаємо якісний хостинг для сайтів будь-якої складності. У нас Ви можете замовити: віртуальний хостинг, VPS та виділений сервер. Для того, щоб створити невеликий сайт-візитку FREEhost.UA пропонує консутрктор сайтів.