• База знань
  • /
  • Блог
  • /
  • Wiki
  • /
  • ONLINE CHAT
+380 (44) 364 05 71

FREEHOST.WIKI

Що таке сайт?

Стаття також доступна російською (перейти до перегляду).

Сайт можна розцінювати як власне представництво в Інтернеті. Він може відображати Ваші смаки чи рекламувати послуги, працювати на продаж товарів чи навчати. Все залежить від того, яку мету Ви переслідуєте, розробляючи ресурс.

Зміст

Що таке веб-сайт?

Ресурси мають різну форму. Сайт – це сукупність веб-сторінок, оформлених в одному стилі та об'єднаних спільною концепцією. Усі вони мають унікальні адреси, але масивність даних пов'язаний доменним ім'ям. Користувач сприймає їх як єдине ціле. Є можливість переходу між сторінками одного сайту.

Існують величезні сайти. Число їхніх сторінок виражається п'ятизначними цифрами. Це найскладніші системи з особливими правилами підпорядкування різним завданням. Для них створюються спеціальні навігаційні карти. Але є інші форми існування в Інтернеті. Особливим видом веб-сайтів є односторінники. Ці ресурси складаються лише з однієї сторінки, створеної за спеціальною технологією.

Відмінні риси сайтів

Як кожна людина має унікальний набір хромосом, так кожен ресурс має набір відмінних рис. До них входять:

Кожна сторінка має власну URL-адресу. Це адреса, за якою вона знаходиться в мережі. За ключовими словами пошукові машини розпізнають контент, розміщений на сторінках. Діючи за заданим алгоритмом, вони видають користувачам URL-сторінок, які можуть зацікавити їх. Порядковий номер у видачі визначає рівень популярності сайту.

Якими є сайти?

Ресурс може належати приватній особі чи компанії. Немає офіційно затвердженого поділу на види чи типи сайтів. Але є ознаки, які дозволяють їх класифікувати.

  1. Сайт візитка. Ця форма дозволяє знайомити користувачів з Вами та Вашою діяльністю. Невеликі та легкі сторінки швидко відкриваються. Вони містять концентровану та дуже корисну інформацію. Їх використовують і початківці веб-майстри та "акули бізнесу".
  2. Корпоративний сайт. Такий ресурс допоможе сформувати позитивну думку про компанію. Він доносить місію бізнесу та знайомить із діяльністю фірми. Це унікальний інструмент залучення нових клієнтів. На сторінках викладається інформація про продукт компанії та надається можливість зв'язку з менеджерами.
  3. Промо-сайт. Структура такого ресурсу нагадує буклет чи рекламний проспект. Ця форма використовується для представлення інформації про товар чи послугу. Обсяг до 10 сторінок містить інформацію про продукт та контакти для зв'язку. На сторінках активно використовуються інструменти наочної реклами: відеоролики, музика, галереї картинок та фото.
  4. Сайт-вітрина. Форма чудово підходить для бізнесу, пов'язаного з продажами. Сайт є збірним каталогом продукції з докладними описами кожного виду товарів. Зручний інтерфейс забезпечує швидке пересування сторінками ресурсу. Користувач може швидко вибрати та замовити потрібний товар.
  5. Інтернет магазин. Це складний ресурс, який крім каталогу з товарами включає цілу систему обслуговування клієнта. Користувач може не тільки зв'язатися з менеджером компанії, але й оформити замовлення, вибрати форму оплати та доставки покупки. Інтернет-магазини оснащуються такою функцією, як віртуальний кошик. Це розділ, в який покупець може відкладати товари, що сподобалися, щоб потім повернутися до їх розгляду.

Крім призначення сайти класифікують за складністю:

  • Статичний ресурс має постійний набір сторінок;
  • Кількість сторінок динамічного ресурсу може змінюватись.

Технології розробки

Сайти розробляються у різний спосіб.

HTML

На основі HTML створюються статичні веб-сайти. Система відповідає за те, щоб сторінки коректно відображалися у браузері. На них розміщується текст, графіка та елементи розмітки. Не передбачені скрипти для створення нових сторінок. Користувач бачить лише сторінки, створені веб-майстром.

PHP

Динамічні ресурси створюються за допомогою PHP та інших мов програмування. Їхнє використання дозволяє писати веб-сценарії. Сукупність таких файлів поєднується скриптами їхнього виконання. Залежно від дій користувача змінюватиметься контент, який йому надається. Крім PHP, використовуються Ruby, Python, Perl , ASP.NET.

CMS

Динамічні ресурси також створюються за допомогою CMS (див. статтю " CMS що це? ”). У цьому випадку веб-сайт – це продукт спеціальної програми, яка пропонує можливості для створення та редагування сторінок. Набір скриптів дозволяє задіяти бази даних. Ця технологія набирає все більшу популярність Прикладами CMS є PrestaShop, WordPress (див. статтю " Що таке WordPress ?"), Joomla (див. статтю " Що таке Joomla? ").

Конструктор сайтів

Використання шаблонів – це найпростіший спосіб створення сторінок. Процес розробки зводиться до виділення та перетягування вибраних елементів. Дизайн визначається шаблоном. У режимі реального часу помітні внесені зміни. Існує можливість оптимізації сторінок під запити пошукових систем (див. статтю "Що таке конструктор сайтів?").

Як зробити веб-сайт?

Приступаючи до розробки, визначтеся з метою створення ресурсу, продумайте структуру та його дизайн. Коли образ майбутнього сайту склався, вибирайте технологію створення. Тут все залежить від рівня Ваших знань.

  1. Конструктор. Використовувати його можуть люди без найменшого уявлення про веб-програмування. Створити ресурс можна за лічені хвилини. Недоліком конструкторів є неможливість перенесення сайту на інший хостинг.
  2. CMS-система. Для того, щоб розібратися з нею, потрібно трохи більше часу. Існують платні та безкоштовні двигуни. Усі вони мають свої особливості, недоліки та переваги. За допомогою інтерфейсу програми можна модернізувати свій сайт.
  3. Самостійне виробництво. Цей спосіб вимагає знання мови. Спершу створюється макет сайту. Потім потрібно зайнятися його версткою (задати параметри відображення у браузері). Використання PHP дозволить перетворити статичні сторінки на динамічні.

Для розміщення ресурсу у Всесвітній мережі потрібно вибрати хостинг та купити доменне ім'я. Послуги з розміщення сайтів надає хостинг-провайдер . Він бере на себе відповідальність за збереження Вашої інформації.

FREEhost.UA надає хостинг сайтів в Україні будь-якої складності. У нас Ви можете купити домен для свого майбутнього проекту.

Купити веб-хостинг

ІНШІ СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ

Дякуємо, що обираєте FREEhost.UA