• База знань
  • /
  • Блог
  • /
  • Wiki
  • /
  • ONLINE CHAT
+380 (44) 364 05 71

FREEHOST.WIKI

Що таке PhpMyAdmin?

Стаття також доступна російською (перейти до перегляду).

При розробці веб-ресурсів чи перенесення сайтів необхідно отримати доступ до БД - бази даних проектів на сервері. Найпростіший метод – командний рядок. Інший варіант - графічний інтерфейс, що допомагає подати дані у вигляді ієрархічних списків. PhpMyAdmin – популярний інструмент для роботи з БД, має відкритий код, написаний мовою PHP. Працює через браузер, може бути інтегрований в інтерфейс програмного забезпечення або панель управління хостингом.

PhpMyAdmin - це зручне робоче середовище для новачків та професіоналів. Інтуїтивно зрозуміле розташування основних елементів допомагає швидко отримати доступ до баз даних. Інтерфейс перекладено кількома мовами, включаючи російську. Вільна ліцензія сприяла поширенню програми по всьому світу. Продукт інтегрований у Openserver, Денвер та інші розробки. Перша версія з'явилася в 1998 році, розробник Тобіас Ротшильд. Підтримується на всіх операційних системах. Формати файлів, що читаються: xml, csv, jason, pdf, xml. Починаючи з третьої версії, для роботи потрібно PHP 5.2.

Розберемося, для чого phpMyAdmin може стати в нагоді вебмайстру-початківцю. За допомогою графічного інтерфейсу можна шукати дані в базі, виконувати SQL-команди, додавати нових користувачів та наділяти їх правами адміністратора, змінювати імена облікових записів та паролі, коригувати існуючі записи.

Робочий простір поділено на три зони. У колонці зліва розташована база даних сайту, подана у вигляді деревоподібної структури. Навігація здійснюється за допомогою пошукового рядка або шляхом переходу від верхнього рівня до нижнього. У налаштуваннях користувач вибирає умови угруповання пунктів дерева, спосіб відображення таблиці.

 

Загальний вигляд PhpMyAdmin

 

У правій частині екрана вказується сервер бази даних, web-сервіс та інструкція по роботі з PHP My Admin. Над центральною частиною сторінки розташоване головне меню. За його допомогою налаштовується зіставлення кодувань, зовнішній вигляд робочого простору: мова, тема, розмір шрифту. Інтерфейс дозволяє імпортувати або експортувати файли, одним кліком відновлювати налаштування користувача за замовчуванням. Вибравши таблицю у бічному меню, можна додати нового користувача, встановити привілеї доступу. Крім таблиць, у робочому середовищі є ще два вікна. У першому виконуються SQL-запити на сервер. В другому, відображається використаний мережевий трафік з моменту запуску.

Так навіщо потрібен phpMyAdmin?

Це основний інструмент для роботи з динамічними сайтами. Щоб сформувати контент, необхідно створити HTML-каркас та відобразити на сторінці за допомогою PHP скриптів інформацію з бази даних. Першою генерується користувацька база даних з привілеями адміністратора: можна створювати, видаляти, редагувати таблиці, додавати нові рядки. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс не вимагає знання мови, достатньо розуміти синтаксис: Type, Table, Alter, Create. Потрібний рядок можна знайти за допомогою швидкого пошуку.

 

Купити хостинг та домен

ІНШІ СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ

Дякуємо, що обираєте FREEhost.UA