• База знань
  • /
  • Блог
  • /
  • Wiki
  • /
  • ONLINE CHAT
+380 (44) 364 05 71

FREEHOST.WIKI

Що таке php?

Стаття також доступна російською (перейти до перегляду).

PHP - це популярна мова програмування, особливо серед веб-розробників. Автором початкової версії є Расмус Лердорф, ідея якого полягала у розробці набору інструментів спрощення процесу створення динамічних веб-сторінок. Незважаючи на те, що сучасний PHP є мовою загального призначення, найчастіше його використовують як серверний інструмент для генерації HTML-коду, який потім інтерпретується веб-браузером.

Що таке PHP? Це мова програмування з відкритими вихідними кодами, над розвитком якого працюють програмісти-ентузіасти з усього світу. Він має простий синтаксис, частково схожий на Java та С++. Це проект, що постійно розвивається, на даний момент актуальною є 7-ма версія мови. За статистикою, кожен шостий програмний продукт створено на PHP.

Зміст:

Сфери застосування PHP

Сьогодні виділяють три основні області використання PHP:

  1. Для написання скриптів та повноцінних веб-застосунків, що виконуються на серверній стороні. Це найпопулярніша сфера застосування, оскільки мова спочатку створювалася саме для веб-розробок. Для повноцінної роботи веб-програми, написаної на PHP, необхідні сервер, парсер (CGI-додаток) і клієнтське програмне забезпечення (веб-браузер), яке відображає результат виконання коду.
  2. Для створення сценаріїв, що виконуються у командному рядку. Такі міні-програми можуть працювати на будь-якому ПК. Для їх виконання потрібно лише парсер. Оскільки PHP містить потужні інструменти для роботи з рядками, такі сценарії найчастіше створюють для обробки текстових даних.
  3. Для написання графічних інтерфейсів. PHP має багато відгалужень, створених для реалізації різних завдань. Одним із таких відгалужень є PHP-GTK. Його зазвичай використовують програмісти, які звикли до синтаксису PHP.

Ключові переваги

Популярність PHP обумовлена ??його такими перевагами:

 

  1. Простий та інтуїтивно зрозумілий синтаксис. PHP швидко освоюють навіть програмісти-новачки. Він увібрав усі найкращі особливості таких популярних мов, як C, Java та Perl. PHP-код легко читається незалежно від способу використання (для написання невеликих скриптів або створення потужних додатків з використанням об'єктно-орієнтованого підходу до реалізації програми).
  2. Кросплатформність та гнучкість. PHP сумісний із усіма популярними платформами (Linux, Windows, MacOS). Написані на ньому програми успішно працюють на різному серверному ПЗ (IIS, Nginx, Apache та багатьох інших).
  3. Відмінна масштабованість. PHP дозволяє досягти максимальної продуктивності додатків, написаних на ньому, зі зростанням апаратних ресурсів. Веб-програми, розподілені на кілька серверів, здатні справлятися із суттєвими навантаженнями (великим трафіком).
  4. Вбудовуваність у HTML-документи. На просту HTML-сторінку можна легко додати контент, що динамічно змінюється шляхом вставки блоків коду PHP. Вони додаються подібно до HTML-тегів, не порушують структуру документа.
  5. Активний розвиток та вдосконалення. Спільнота розробників постійно працює над впровадженням додаткового функціоналу, що розширює можливості мови, спрощенням синтаксису та покращенням захисту від можливих атак.
  6. Детальна документація. На офіційному сайті проекту представлені повні відомості про кожну функціональну одиницю мови з прикладами використання.
  7. Простий пошук рішень проблем, що виникають. В інтернеті існує безліч форумів, присвячених програмуванню на PHP.
  8. Широкі перспективи її подальшого розвитку. Більшість CMS були створені на чистому PHP та фреймворках. Цим зумовлені популярність та затребуваність PHP програмістів.

 

php что это

Історія розвитку, впровадження ОВП

Спочатку PHP був Perl/CGI-скрипт, що використовувався для обробки HTML-шаблонів. Через деякий час автор (Расмус Лердорф) повністю переробив інтерпретатор, замінивши Perl мовою C. Так йому вдалося досягти підвищення продуктивності. 1998 року ізраїльські програмісти представили третю версію мови. Головна її перевага – підтримка додаткових модулів, що розширюють можливості ядра.

У 2000 році була випущена 4-а версія PHP з повністю переробленим двигуном, який отримав назву Zend Engine. Програми, написані на PHP 4.0, почали працювати помітно швидше, зросла їхня безпека та стабільність. Крім того, було реалізовано підтримку сесій, додано нові мовні конструкції, впроваджено буферизацію даних, що виводяться.

П'ята версія PHP створена на оновленому двигуні Zend Engine 2. Основні нововведення:

 

  1. ООП, реалізація подібно до Java;Приріст продуктивності;
  2. Додано простір імен;
  3. Реалізовано інтерфейси для роботи з БД;
  4. Включено збирача сміття.

 

Реалізація 6-ї версії була визнана провальною через проблеми з підтримкою Юнікоду. У 2014 році було прийнято рішення розпочати розробку оновленої версії мови, яка отримала назву PHP 7. Вона була представлена ??у 2015 році. Значні зміни в двигуні дозволили досягти істотного приросту продуктивності та зниження споживання пам'яті. У мову додано контроль типів даних, можливість явної вказівки типу значення, що повертається методом, деякі нові мовні конструкції.

Спочатку PHP був мовою функціонального програмування. Створені на ньому сценарії були наборами функцій, код яких виконувався послідовно в міру їхнього виклику. Істотним недоліком такого підходу до реалізації додатків є складність читання коду та, відповідно, внесення виправлень чи додавання функціоналу надалі.

В останніх версіях PHP було реалізовано підтримку ООП. Це методологія програмування, за якою додаток є набір взаємозалежних об'єктів, які мають власними властивостями і методами (аналоги функций). Для опису властивостей та допустимих дій над об'єктами використовуються звані класи. ООП зумовлює зручність читання коду, сприяє створенню чіткої структури (ієрархії класів завдяки реалізації механізму спадкування).

Приклади синтаксису

Що таке php-скрипти? Приклад скрипта, вбудованого в HTML-документ:

<?php
Class Temp
{
private $Some_Variable; //властивість об'єкта<
//метод об'єкта
public function setSome_Variable($some_variable)
{
$this-> Some_Variable = $some_variable; //Установка значення властивості
}
}
$ New Temp = new Temp (); //Створення об'єкта класу
$newTemp->setSome_Variable(“hello world”);
//Виклик методу для встановлення значення властивості створеного об'єкта
?>

У цьому випадку функція echo додасть заголовок h2 у HTML-документі.

<head><title>сторінка</title></head><body><p>Деякий контент</p><?phpecho <<<HTML<h2>Робота PHP</h2>HTML;?><p>Контент знову</p></body>У цьому випадку функція echo додасть заголовок «h2» у HTML-документ.

Методи запуску інтерпретатора мови

SAPI PHP може бути запущений такими способами:

  1. Як окремий модуль (функціонування в оточенні процесу веб-сервера), наприклад, mod_php для Apache.
  2. В рамках програми CGI. При цьому для обробки кожного запиту потрібна ініціалізація нового процесу. Для усунення проблеми зайвої ресурсомісткості було розроблено протокол FastCGI, згідно з яким інтерпретатор PHP працює як незалежний сервер.
  3. php-fpm - покращена версія FastCGI-протоколу з можливістю перезапуску пулу PHP-інтерпретаторів, включення відразу кількох пулів, динамічного контролю за кількістю працюючих PHP-процесів та іншого.
  4. CLI (скрипт командного рядка). Цей варіант запуску інтерпретатора обумовлює застосованість PHP для створення GUI-додатків та скриптів, що виконуються в командному рядку.
  5. В якості окремого HTTP-сервера (застосовується тільки з метою розробки додатків) з послідовним виконанням запитів, що надходять.

Фреймворки та готові платформи для сайтів, створені на PHP

Що таке php-фреймворк чи движок сайту? Фреймворки і CMS є ПЗ, створені на ЯП (у разі PHP), спрощують процес написання додатків. Код PHP покладено в основу таких популярних движків, як WordPress, Joomla, Drupal, OpenCart, а також наступних фреймворків: Yii, Zend, Kohana, Symfony та інших.

Недоліки PHP

Незважаючи на безперечні переваги PHP, деякі розробники вибирають інші мови (наприклад, Python, Ruby) з наступних причин:

Наявність «дір» у системі безпеки. Багато проблем було вирішено в 7-й версії, проте деякі вразливості, як і раніше, присутні.
Націленість на веб-розробку. Незважаючи на наявність інших сфер застосування, мова програмування PHP продовжує асоціюватися з Інтернетом.
Деякі протиріччя синтаксису. Оскільки над розвитком PHP працюють програмісти-ентузіасти, деякі їхні дії виявилися неузгодженими. Код містить елементи, характерні для різних мов, а також різні назви вбудованих функцій, у зв'язку з чим може бути плутанина.

Все ж таки PHP не втрачає своєї популярності. Багато великих проектів, наприклад Facebook та Wikipedia, створені з використанням цього ЯП. Звідси можна зробити такий висновок:

Спробуйте наш якісний PHP хостинг 7 днів безкоштовно. Під час оплати будь-якого тарифного плану на 12 місяців домен у подарунок. А ще у нас найкраща технічна підтримка цілодобово готова підтримувати користувачів :)

Протестувати віртуальний хостинг

ІНШІ СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ

Дякуємо, що обираєте FREEhost.UA