• База знань
  • /
  • Блог
  • /
  • Wiki
  • /
  • ONLINE CHAT
+380 (44) 364 05 71

FREEHOST.WIKI

Що таке MySQL

Стаття також доступна російською (перейти до перегляду).

В інтернеті існує величезна кількість баз даних. Для керування ними створені спеціальні системи. Їх є кілька. Однією з найпопулярніших є MySQL. Щоб розуміти принцип зберігання та управління інформацією, потрібно розібратися з цим поняттям.

MYSQL – це система управління реляційними базами. Її вихідний код (СУРБД) відкрито. Використовується модель «клієнт-сервер». Комплекс програм або ціла служба, яка використовується для роботи з базами на основі реляційної моделі, називається СУРБД.

Клієнт-сервер mysql

База MYSQL – це реляційна основа. Так називаються бази, організовані в виді пов'язаних між собою таблиць. Ви можете змінити відкритий вихідний код. Ви можете самостійно встановити програму. Якщо вивчити вільний код, то можна налаштувати його під свої потреби. Коли потрібна розширена підтримка, тоді необхідно придбати ліцензовану версію.

Комп'ютери, які запускають програму СУРБД, називаються клієнтами. Для отримання даних вони підключаються до сервера. MySQL сервер – це багатопотоковий обслуговуючий пристрій для роботи з базами даних. Така система і називається «клієнт-сервер».

MYSQL розробила шведська компанія у 1984 році. 2008-го систему управління купила американська компанія Sun Microsystems. А 2010-го її викупив виробничий гігант Oracle.

Зміст

Чому MySQL став популярним?

Спочатку система створювалася для обмеженого використання. Сьогодні вона сумісна з такими платформами як Microsoft Windows, Linux, macOS та Ubuntu. Великі програми (Google, Facebook, YouTube, Twitter та Yahoo!) використовують для зберігання своїх даних MySQL.

За популярністю MySQL поступається лише Oracle Database. Ось кілька причин.

  1. Простота. Можна змінити вихідний код. Це ви можете зробити самостійно. Не доведеться нічого платити до того, як вирішите скористатися комерційною версією.
  2. Продуктивність. Система підтримує багато моделей кластерних серверів. Пропонується оптимальна швидкість як для обробки великої аналітики, так і для ведення електронної комерції.
  3. Стандартизація. Різні галузі підтримують. Для розробників є великі ресурси. Підтримується промисловий стандарт. Користувачі досить швидко отримують замовлене програмне забезпечення.
  4. Безпека. Система доступу до облікових записів дозволяє гарантувати збереження баз даних та високий клас їх безпеки. Доступне шифрування пароля та перевірка на основі хоста.

Без баз даних важко зробити web-сайт. Найбільш зручно в базі даних зберігати контент сайту, який змінюється, товари електронного магазину, новини і т.п. З MySQL працюють такі популярні CMS як Wordpress та Joomla.

Як працює MySQL?

Базова структура системи «клієнт-сервер» дуже проста. Клієнт підключається до сервера через мережу. Він робить запит через інтерфейс користувача (GUI). Якщо серверу зрозумілі інструкції, він видає інформацію.

У середовищі MySQL відбуваються такі процеси:

  • створюється база даних MYSQL, визначається відношення таблиці;
  • клієнти роблять запити, використовуючи команди SQL;
  • сервер відповідає запитаній інформації, яка надсилається клієнту.

Популярними інтерфейсами є SequelPro, DBVisualizer, MySQL WorkBench та Navicat DB Admin Tool. Серед них є безкоштовні і ті, якими можна скористатися на комерційних умовах. Багато інтерфейсів сумісні з популярними операційними системами. Деякі працюють лише з macOS.

Що таке SQL?

Так називається мова структурованих запитів. Він використовується для зв'язку клієнтських комп'ютерів із сервером. Синтаксис SQL використовується і в його різновидах (PostgreSQL і Microsoft SQL). Саме він завжди використовується як основна мова для зв'язку з базою даних.

SQL був розроблений ще на початку 70-х. Він прийшов на зміну ISAM та VISAM. За допомогою SQL клієнт повідомляє, що робити з даними. Запит вводиться, щоб отримати доступ до потрібної області панелі керування. Він схожий на код WordPress або пароль. Так серверу пропонується виконати певні дії:

  • запит потрібної інформації з названої бази даних;
  • обробка даних (їх сортування, додавання, видалення тощо);
  • ідентифікація інформації, визначення схеми зв'язку кожної таблиці;
  • контроль доступу, забезпечення безпеки та захисту даних.

Приклади SQL запитів:

Додати запис: insert into mytable set fld1=’val1’, fld2=’val2’;

Видалення запису: delete from mytable where fld1=’val1’;

Зміна запису: update mytable set fld1=’val3’ where fld2=’val2’;

FREEhost.UA пропонує хостинг з MySQL від 54 грн. в місяць. Купуючи у нас хостинг на 12 місяців Ви отримуєте надійний, швидкий хостинг з цілодобовою технічною підтримкою та домен у подарунок!

Замовити віртуальний хостинг

 

ІНШІ СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ

Дякуємо, що обираєте FREEhost.UA