Стаття також доступна російською (перейти до перегляду).
Зміст
- Заборона на реєстрацію
- Акції та конкурси
- Оновлена інформація про Реєстраторів
- Юридичні суперечки навколо доменних імен
- Безпека
Спостерігалося незначне зниження загальної кількості доменів у зоні .UA, котре становить 1.14 % (із 471643 до 466327 одиниць). Це на 6,86 % менше, ніж було на протязі другого кварталу. Тобто, загалом тенденція позитивна. Хоча, в порівнянні із другим кварталом щоденно реєструвалося на 53 домени менше – 202 одиниці.
Розподіл загальної кількості зареєстрованих доменних імен по українським зонам наведений на діаграмі нижче.
На першому місті знаходиться вельми популярна зона COM.UA, загальна кількість ресурсів у котрій наближається до 274-х тисяч одиниць. Її популярність обумовлена відсутністю будь-яких додаткових вимог при реєстрації імені, а також наявністю досить значної цільової аудиторії, котру складають усі українці.
Друге місце розділили між собою всі українські зони, окрім .UA та COM.UA. Число зареєстрованих в ній ресурсів становить майже 169 тис. одиниць.
На третьому почесному місці знаходиться безпосередньо область .UA із майже 25 тис. зареєстрованих доменів. Така невелика кількість, зазвичай, пов’язана із наявністю додаткових вимог із боку реєстраторів і тому далеко не кожен громадянин має можливість її зареєструвати.
Популярність декотрих із доменних областей дещо знизилася у порівнянні із 1 кварталом, а інших, навпаки - зросла. Наприклад, у зоні COM.UA загальна кількість зареєстрованих ресурсів знизилася на 1,1 %. Для зони .UA спостерігається незначне зростання, котре становить кілька відсотків. Для KYIV.UA значно більше – біля 13-ти.
Заборона на реєстрацію
Не обійшлося без внесення деяких змін у списки дозволених доменних імен. Так, починаючи з травня поточного року припинилася реєстрація нових доменів у наступних домених зонах
- kirovograd.ua;
- chernovtsy.ua;
- chernigov.ua;
- rovno.ua;
- khmelnitskiy.ua.
Причиною цього стало бажання збільшити кількість реєстрацій доменів в зонах з правильним українським написаннямтаких як rive.ua, checrnigiv.ua
Акції та конкурси
Зростання популярності української зони KYIV.UA, про що вже говорилося вище, відбулося не само по собі, а завдяки анонсованій у травні спільній акції між реєстраторами та ТОВ “Хостмастер”, направленій на популярізацію цієї зони.
В результаті, у період з травня по серпень було зареєстровано біля восьми сотень доменів, що, по нинішнім міркам є справжнім ажіотажем. Воно й зрозуміло – зменшення в останні роки доходів більшості громадян та компаній змушує вишукувати нові шляхи економії коштів, що і відбулося у цьому випадку.
Оновлена інформація про Реєстраторів
У другому кварталі спостерігалося декотре оновлення складу реєстраторів на українському ринку доменів. Зокрема, завдяки приходу міжнародної компанії Ascio Technologies від Tucows group. В результаті, загальна кількість міжнародних реєстраторів у зоні .UA досягла числа шістнадцять.
Усього ж на ринку вказаних послуг присутні 134 суб’єкти, більшість з котрих має українське походження.
Юридичні суперечки навколо доменних імен
Всі виникаючі суперечки або конфлікти, пов’язані із роботою та використанням зони .UA вирішуються на підставі діючої політики UA-DRP, котра визначає адміністративну процедуру вирішення тієї або іншої конфліктної ситуації. У 2022 році у зв’язку із відомими подіями в Україні ця робота була призупинена, але рік по тому знову відновлена. І тому наразі будь-хто може подати заявку до WIPO для вирішення того або іншого питання.
У другому кварталі були розглянуті та вирішені три конфліктні ситуації щодо кількох ресурсів у зонах KIEV.UA, KYIV.UA та .UA, котрі були повернуті своїм власникам.
Нині чекають на вирішення ще п’ять заяв. Усього ж з початку поточного року до Арбітражу поступило дев’ять заяв для вирішення конфліктних ситуацій з українськими доменами.
Безпека
Як відомо, запобігти втраті та фальшуванню інформації у мережі можна завдяки використанню протоколу DNSSEC. Але його повне впровадження та безперебійна робота залежать від проведення щомісячних робіт відповідно до існуючих графіків. Ця робота у другому кварталі була успішно виконана, зокрема, були підписані допоміжні ZSK-ключі протоколу для зони .UA.
Реєстратор FREEhost.UA надає послуги з реєстрації доменів в більше ніж 200 домених зонах. На нашому сайті Ви можете підібрати підходяще домене ім’я для свого сайту. З кожним доменом безкоштовно надається електронна скринька, DNS сервери, розташовані в різних країнах, можливість створити паркову сторінку, або налаштувати перенаправлення на інший домен.
Підписуйтесь на наш телеграм-канал https://t.me/freehostua, щоб бути в курсі нових корисних матеріалів.
Дивіться наш канал Youtube на https://www.youtube.com/freehostua.
Ми у чомусь помилилися, чи щось пропустили?
Напишіть про це у коментарях, ми з задоволенням відповімо та обговорюємо Ваші зауваження та пропозиції.
Дата: 06.09.2024 Автор: Олександр Ровник
|
|
Авторам статті важлива Ваша думка. Будемо раді його обговорити з Вами:
comments powered by Disqus